FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

TOP10 Nejlepších fotografií za poslední týden

2. května 2006, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr deseti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií vložených do naší veřejné galerie za poslední týden s minimálně dvaceti komentáři.

 

 

 

Fotografovat digitálem je jako obcovat s mrtvolou

2. května 2006, 00.00 | Zdá se, že i český bulvár konečně zaregistroval, že Sára Saudková (*1967) není krátkodechou celebritkou, ale skutečnou osobností s mnoha sympatickými vlastnostmi, jakými jsou například vnitřní síla, optimismus, humor a vytrvalost. A navíc umí, což paradoxně, ale pro Čechy typicky nejprve zjistili a ocenili ve světě. Ač se fotografii systematicky věnuje teprve od roku 1999, má už za sebou úctyhodnou řádku výstav v tuzemsku i venku a především monografii, která se okamžitě stala bestsellerem. Ve středu 3. 5. bude hostem klubového setkání IDIFu.

 

 

 

TOP12 Nejlepších fotografií za poslední týden

24. dubna 2006, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr dvanácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií vložených do naší veřejné galerie za poslední týden.

 

 

 

Inspirace od profesionálů: Saudek, Šibík, Rodinger, Zika a Havel

24. dubna 2006, 00.00 | Chcete se přiučit od profesionálních fotografů, kteří představují špičky ve svém oboru? Pětice profesionálů se s vámi formou přednášky doplněné o prezentaci fotografií a následné diskuze podělí o své cenné zkušenosti na již osmém pokračování Digifora. Zde přinášíme jejich představení.

 

 

 

Pod ochranou magické pasti

21. dubna 2006, 00.00 | Fotograf Ivan Holobradý sledoval po tři roky stopy dávných architektů Karlova mostu, když se pokoušel najít onen bod, z něhož lze v den letního slunovratu vyfotografovat magický okamžik: slunce, zapadající za katedrálou svatého Víta přímo nad hrobem svatého Václava. Mezitím ale nezahálel a věnoval se svým oblíbeným žánrům: krajinné a přírodní fotografii včetně makra. Fotografoval také na cestách po světě i v idylickém okolí své chalupy na Vysočině. Výběr ze svých snímků představil při vernisáži své výstavy ve smíchovské kavárně „20“.

 

 

 

TOP12 Nejlepších fotografií za poslední 2 měsíce

19. dubna 2006, 00.00 | Dnes vám nabízíme výběr dvanácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií vložených do naší veřejné galerie za poslední dva měsíce. Vybírali jsme snímky s nejméně třiceti komentáři a vynikajícím hodnocením.

 

 

 

Fotografování ženského těla je tvrdá práce

14. dubna 2006, 00.00 | Fotografa Miloše Fice charakterizuje věcnost a exaktnost vyjadřování, která má mnoho společného s jeho technickým povoláním. O to víc pak překvapí něha aktů, éteričnost pohybových kreací či působivá atmosféra krajin, které fotografuje. Procestoval skoro celý svět a o svých zážitcích, ať již spojených s fotografováním nebo ne, umí vyprávět tak, že vás téměř vtáhne do děje. Položit mu otázku můžete i vy, pokud se zúčastníte dalšího klubového setkání IDIFu, a to již ve středu 19. dubna!

 

 

 

TOP12 fotografií módy za 6 měsíců

10. dubna 2006, 00.00 | Nabízíme vám výběr dvanácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií módy vložených do naší veřejné galerie za posledních šest měsíců.

 

 

 

TOP12 Nejlepších fotografií sportu za 6 měsíců

3. dubna 2006, 00.00 | Nabízíme vám výběr dvanácti fotografií z nejlépe hodnocených fotografií sportu vložených do naší veřejné galerie za posledních šest měsíců. Vybírali jsme snímky s nejméně třiceti komentáři a vynikajícím hodnocením.

 

 

 

Nechal jsem nahou modelku běhat po dálnici

31. března 2006, 00.00 | To s úsměvem přiznal František Dostál (*1938), na jehož vizitce najdete skromný titul „fotografující“. Jeho snímky u nás ale zná snad každý, i když, pravda, už dávno značně změnil žánr. Je autorem momentek ze života, proteplených laskavým, chápavým humorem, cosi jako Bohumil Hrabal ve fotografii. Osobně se s ním můžete setkat již ve středu 5. dubna na další klubové besedě IDIFu.

 

 

 

Strana výpisu

... 26 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: