FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

São Paulo – město virtuálních slastí

30. září 2005, 00.00 | Kolekce brazilského fotožurnalisty Carlose Goldgruba (*1953), vystavená v Komorní galerii Domu fotografie Josefa Sudka, má podtitul An Urban Portrait. Český pořadatel výstavy jej přeložil jako „Urbanistický profil města“, což je bezpochyby správně. Mohla by se však nazývat i „Městský portrét“ nebo dokonce „Portrét ve městě“, protože rozhodně ukazuje více lidských tváří než partií ze São Paula.

 

 

 

Okouzlující technika

27. září 2005, 00.00 | Nabízíme vám inspiraci v podobě deseti nejlépe hodnocených fotografií techniky vložených do naší veřejné galerie v letošním roce.

 

 

 

Fešáci z krimu

23. září 2005, 00.00 | Vejdete-li do nevelké místnosti galerie Gambit v Mikulandské ulici, ocitnete se přímo „tváří v tvář“ vypracovanému mužskému pozadí, ozdobenému filigránským tetováním, kopírujícím tvar pánského spodního prádla, zvaného boxerky. Společně s vedlejším snímkem, který zobrazuje majitele hustě potetovaného předloktí, se jedná o největší z dvanácti velkoplošných černobílých fotografií z cyklu Klášter ve Valdicích. Ten pořídila autorka Gabina Fárová (*1963) před zhruba patnácti lety.

 

 

 

Top sportovní fotografie

19. září 2005, 00.00 | Tentokrát vám nabízíme přehled tuctu nejlépe hodnocených sportovních fotografií vložených do naší veřejné galerie v letošním roce. Inspirujte se nejen sportovními výkony, ale i odvedeným fotografickým umem.

 

 

 

Pro krásné oči Jágrovy milé

16. září 2005, 00.00 | Výstava se sice jmenuje Cuba, skutečná Kuba (ostrov) však na fotografiích funguje pouze jako pozadí. Všech dvacet snímků je totiž exhibicí modelky Andrey Verešové, která zde pózovala fotografovi Romanu Slukovi pro kalendář. Máte-li slabost pro „glamour“ styl, nenechte si ujít záběry sexy přítelkyně Jaromíra Jágra s černými gentlemany, stejně černými pionýry, mojitem a červenookou rybou, a to v Gallery Art Factory na Václavském náměstí.

 

 

 

Využijte 33% slevu vstupného na 7. Digiforum

15. září 2005, 00.00 | Pouze do konce září můžete získat 33% slevu vstupného na 7. Digiforum, které proběhne 16. listopadu v Praze. Těšit se můžete na tři bloky přednášek, tři fotografické workshopy a nejkomplexnější fotovýstavu v ČR.

 

 

 

Nejlepší fotografie rostlin a stromů

12. září 2005, 00.00 | Tradiční výběr nejlépe hodnocených fotografií od počátku roku tento týden představuje dvanáctku snímků s tématem Rostliny a stromy.

 

 

 

Ve stínu sauny

9. září 2005, 00.00 | Mnozí z vás již v Praze postřehli existenci Skandinávského domu, který má pečovat o rozšiřování povědomí o severských zemích u nás a zároveň být i jakýmsi kouskem domova pro Skandinávce, kteří žijí v Praze. Jeho součástí je i Café Nordica, v němž jsou až do konce října prezentovány černobílé snímky finského fotografa Ari Jaskariho. Jestli jste podlehli osobitému kouzlu finské fotografie na loňské kolektivní výstavě sedmi autorů v PHP, neměli byste si nechat ujít ani tuto příležitost.

 

 

 

IFA 2005: Elektronická super zrcadlovka PRO815 v praxi

6. září 2005, 00.00 | Na veletrhu IFA 2005 jsme měli možnost poprvé v praxi vyzkoušet inženýrský vzorek elektronické zrcadlovky Samsung PRO815 v praxi. Jaké to je držet v ruce 15x zoom s 8MPix snímačem a hned trojicí displejů? Samsung si opravdu dovolil velmi odvážný experiment!

 

 

 

Ženské tělo a holocaust

2. září 2005, 00.00 | Do Osvětimi přijíždí asi 1.800 polských Židů. Ženy odvádějí do krematoria II, kde jim nařizují, aby se svlékly. Všechno podbarvuje náladová hudba a řeč moderátora rádia Frekvence 1. To není fikce ani zlý sen. Spíše realita, která veškeré dění na světě neúplatně zbavuje nánosu patosu, opět připomíná, že to, co si lidstvo prožilo, není zaprášená historie, která se nás samých netýká. Lidé, jichž se tehdy týkala, byli stejní jako my, žili v téže realitě, v jaké se denně odvíjí i náš život.To je poselství výstavy Elliota Rosse v PHP.

 

 

 

Strana výpisu

... 32 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: