FotoReport - Fotografovani.cz - Digitální fotografie v praxi

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:FotoReport

Reportáž a dokument z rukou těch nejlepších z vás

29. srpna 2005, 00.00 | Nabízíme vám tucet zatím nejlépe letos hodnocených reportážních a dokumentárních fotografií z naší veřejné galerie. Jak se vám daří vypořádat s tímto nelehkým oborem fotografie?

 

 

 

Hloupý fotograf spí se svými modelkami - když to nedělá, je hloupý také

26. srpna 2005, 00.00 | Když loni v červnu proskočila tiskem zpráva, že fotograf Adolf Zika byl vyšetřován policií v souvislosti s obchodem s „bílým masem“, stalo se jeho jméno v Čechách známým i mezi lidmi, kteří se o fotografování nezajímají. Přitom si možná neuvědomili, že jeho snímky znají – alespoň z billboardů či módních časopisů. Umělec s kontroverzní pověstí, který je jedním z nejuznávanějších představitelů české fotografie v zahraničí, představuje nyní svou první retrospektivní výstavu v rodných Prachaticích.

 

 

 

Nejlepší portréty letošního roku

22. srpna 2005, 00.00 | Nabízíme vám TOP10 nejlépe hodnocených portrétů vložených v letošním roce do naší veřejné galerie. Jak plodné bylo první pololetí v oblasti portrétní fotografie?

 

 

 

Strom jako osobnost

19. srpna 2005, 00.00 | Léto je dobou, kdy se zdržujeme více v přírodě než doma, a tomu přizpůsobujeme i své aktivity. Do kamenných výstavních síní se opět vrátíme na podzim, přesto ale nemusíme nedostatkem estetických podnětů strádat ani v pustinách, kde lišky dávají dobrou noc – za předpokladu, že máme počítač a přístup na internet. Ani tady není třeba se odpoutávat od uklidňujícího působení přírody, stačí, když si vyhledáme její snímky. Například takové, jaké nám nabízí fotograf Vladimír Hanzl ve své nové virtuální expozici.

 

 

 

Deset pohledů do tváře města

17. srpna 2005, 00.00 | Nabízíme vám výběr deseti z nejlépe hodnocených fotografií města a městské krajiny vložených do naší veřejné galerie za posledního půl roku. Inspirujte se netradičními pohledy do ulic a uliček.

 

 

 

Světlo záhadnější než slunce

12. srpna 2005, 00.00 | Jsou a vlastně nejsou. Scenérie Petry Růžičkové vyvolávají dojem faty morgány, která se změní či rozplyne při prvním prudším pohybu diváka. Zapomenuté sochy k němu obracejí svůj obličej, a neslyšně křičí z džungle, která je krok za krokem pohlcuje. Fasády honosných budov, jejichž sláva už dávno minula, pomalu mizí před očima, odkudsi se snáší světlo, které bychom ani nečekali. Ticho v přímo hmatatelné podobě.

 

 

 

Nejlepší makrofotografie

8. srpna 2005, 00.00 | Po krátké letní přestávce vám opět nabízíme výběr neklepších fotografií z naší galerie. Tentokrát přijměte pozvánku do makrosvěta a inspirujte se tuctem nejlépe hodnocených fotografií za posledních 6 měsíců.

 

 

 

Nejlepší snímky architektury za první pololetí

18. července 2005, 00.00 | Nabízíme vám nejlepší desítku snímků architektury z naší veřejné galerie. Tato přehlídka představuje zajímavý průřez historií i současností stavitelství nejen u nás.

 

 

 

Nejlepší akty prvního pololetí

11. července 2005, 00.00 | Nabízíme vám tucet nejlépe hodnocených fotografií aktů z naší galerie. Inspirujte se skvělými snímky, které nevsázejí pouze na nahotu, ale používají tělo jako nástroj vyjádření.

 

 

 

Exotická krása pro letní chvíle

8. července 2005, 00.00 | Pokud jste letos navštívili veletrh Holiday World, určitě jste nepřehlédli fotografie Davida Waltera. Toto spojení není náhodné, mladý fotograf totiž cestuje rád a často, čím dále tím lépe. Říká, že především dokumentuje svět národů, kmenů a tradic, které mizejí před očima. Stejně tak však dokáže pořídit brilantní záběr přírody, jakou většina našinců zná jen z katalogů cestovních kanceláří. V pohodlí domova je můžete obdivovat i vy, pokud přijmete pozvání k návštěvě virtuální World Webphoto Gallery.

 

 

 

Strana výpisu

... 33 ...

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: